Otwarte serca w SOSW nr 2

Otwarte serca w SOSW nr 2

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ponownie przyłączył się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem placówka pobiła rekord: uzbierano ponad 6600 złotych!

– Mamy zaproszonych gości, jest cudowna młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego, są rodzice i dzieci. Jesteśmy razem w tym dniu i robimy coś bardzo ważnego – powiedziała Anna Krygier, oligofrenopedagog w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, koordynator działań na rzecz WOŚP. –  Mamy w sobie empatię i wiemy, że być może każdy z nas będzie kiedyś potrzebował pomocy. Cały czas trwa w nas chęć do działania, bo warto pomagać: służy to dobrej sprawie i scala społeczeństwo. Każda cegiełka się liczy, chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy i robimy to najlepiej jak się da – dodała.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy po raz kolejny udowodnił, że wspólne działanie popłaca i że każdy, nawet najdrobniejszy, gest dobrej woli ma znaczenie. W ubiegłym roku w placówce zebrano ponad 3 tysiące złotych, w tym roku – ponad 6600 złotych. Na kwotę, która zasili konto WOŚP (w tym roku celem finału jest zakup specjalistycznego sprzętu do szpitali dziecięcych), składają się środki zgromadzone w puszkach oklejonych charakterystycznymi czerwonymi serduszkami, dochód ze sprzedaży wiejskiego jadła, ciast i napojów podczas wspólnego grania w placówce, a także pieniądze z loterii fantowej i „Magicznej skrzyni skarbów”.  Dużą część stanowi efekt licytacji, która jak zawsze budziła wielkie emocje. Uczestnicy wspólnego grania mogli wylicytować przede wszystkim vouchery na różne usługi, przedmioty i wydarzenia. Wśród elbląskich i nadmorskich darczyńców byli m.in.: Hotel Młyn, Mechanika Pojazdowa „Mirex”, Restauracja Tamago Sushi Bar, Kawiarnia D’Espresso, Centrum Zdrowego i Pięknego Ciała, Studio Fryzur i Urody „Paris” oraz Kwiaciarnia „Nerina”. Pod młotek trafiły przedmioty podarowane przez ludzi, jak i  fanty przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy: maskotki, kalendarze i koszulki.

– Wielkie serce jest w każdym z nas. Ono czasami jest trochę ukryte przez jakieś niepokoje, stres, lęki, zabieganie w codziennym życiu, ale wszyscy je mamy. Wokół nas jest bardzo dużo dzieci, w tym chorych, więc wiemy, że trzeba robić wszystko, by je wspierać – podkreśla Marzena Żachowska, pedagog w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2.

Podczas wspólnego działania na rzecz innych nie mogło zabraknąć atrakcji dla tych, którzy chcieli okazać dobre serce. Wieczór uświetnił występ „Szalonych Małolat” z Młodzieżowego Domu Kultury, pokaz tańca dzieci z elbląskiego Centrum Tańca „Promyk”, a także występ muzyczno-wokalny Łukasza Skórowskiego i Bartosza Furmana (uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych). Dla najmłodszych przygotowano m.in. gry wielkoformatowe, zabawy na „Magicznym dywanie”, tor przeszkód, eksperymenty naukowe oraz warsztaty plastyczne, na których można było wykonać laurki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Fot. Monika Szałas
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
Fot. Monika Szałas/WOŚP 2019 w SOSW nr 2