Ostrzegamy: Fałszywe ubezpieczenie OC uwaga na nieznane numery kont

Ostrzegamy: Fałszywe ubezpieczenie OC uwaga na nieznane numery kont
Fot. Adminstrator

Policja ostrzega przed oszustami rozsyłającymi sms z informacją o zaległej opłacie za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Jest to oszustwo a wpłacenie pieniędzy na wskazane w sms konto spowoduje jedynie uszczuplenie „portfela” a nie faktyczne opłacenie raty ubezpieczenia.  

Opłaty cykliczne lub zaciągnięte kredyty na zakup przedmiotów powodują, że oszuści coraz częściej „na ślepo” próbują wyłudzić nieduże kwoty pieniędzy licząc, że osoba do, której kierują list, mail bądź sms nie sprawdzi jego wiarygodności i… wpłaci pieniądze. W takim  przypadku są to kwoty od 150 do około 400 złotych. Oszust liczy, że jego przesyłka zbiegnie się akurat z zakupami na kredyt lub kończącym się terminem ubezpieczenia. Dla uwiarygodnienia informacji sprawcy często posługują się pozyskanymi danymi np. nazwisko, adres lub numerem rejestracyjnym samochodu.

Pamiętajmy: każdą informację, która dotyczy wpłacenia przez nas pieniędzy należy zweryfikować. Jeżeli nie robiliśmy zakupów lub wiemy, że opłaty zostały dokonane to nie wpłacajmy pieniędzy na podane w smsach czy mailach konta. W razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z Policją dzwoniąc pod nr 112 lub 997.

  KMP Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14903

Print Friendly, PDF & Email