Ostatnie daty kalendarza wyborczego

Ostatnie daty kalendarza wyborczego
Fot. Adminstrator

Do 4 maja wnioski ws. głosowania przez pełnomocnika, do 5 maja wnioski o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie – za Państwową Komisją Wyborczą przypominamy ostatnie daty z kalendarza wyborczego.

Do 4 maja (poniedziałek) można składać wnioski ws. głosowania przez pełnomocnika (w kalendarzu wyborczym widnieje data 1 maja, jednak jest to dzień ustawowo wolny od pracy; kolejne dni to sobota i niedziela, dlatego termin zostaje przesunięty na poniedziałek, 4 maja).

Przypominamy też, że do 5 maja (wtorek) można składać wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania. 

Z kalendarza wyborczego wynika też, że do 7 maja (czwartek) wyborcy mogą składać wnioski o wpisanie do spisu wyborców na statkach morskich. Również do 7 maja wyborcy przebywający za granicą mogą zgłaszać się ws. dopisania do spisu wyborców za granicą. 

O północy 8 maja kończy się kampania wyborcza i rozpoczyna się cisza wyborcza.

W niedzielę, 10 maja w godz. od 7 do 21 odbędzie się głosowanie w wyborach prezydenta. Termin ewentualnej drugiej tury to 24 maja.

Kandydatami w wyborach są: Grzegorz Michał Braun, Andrzej Sebastian Duda, Adam Sebastian Jarubas, Bronisław Maria Komorowski, Janusz Ryszard Korwin–Mikke, Marian Janusz Kowalski, Paweł Piotr Kukiz, Magdalena Agnieszka Ogórek, Janusz Marian Palikot, Paweł Jan Tanajno i Jacek Wilk.

  Źródło: PKW Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 12571

Print Friendly, PDF & Email