Orientacja po Parku Miejskim Bażantarnia

Zakończyła się VI runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy biegów rywalizowali w Parku Miejskim „Bażantarnia”. Przy pięknej słonecznej pogodzie w zawodach udział wzięła rekordowa ilość 84 zawodników, w tym 29 kobiet.

Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku, ilości punktów oraz długości, trasy były zróżnicowane od 1400 m do 5900 m. . Start odbywał się co 2 minuty, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 30 minut. Buro zawodów mieściło się w holu Restauracji „Myśliwska”.

Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg mężczyzn 35+ na dystansie 5900 m z 23 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrał Piotr Światkowski przed Bogdanem Rycerskim. Trzecie miejsce zajął Roman Typański. Drugą najliczniej obsadzoną kategorią był bieg w kategorii SP 2 chłopców na dystansie 1900 m z 14 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrał Piotr Banach przed Jakubem Grajewskim. Na trzecim miejscu uplasował się Mikołaj Pękal.

W kategorii kobiet 35+ na dystansie 4800 m z 9 punktami kontrolnymi zwyciężyła Olga Stolarska, drugie miejsce zajęła Katarzyna Kędzior a Maja Roszak była trzecia. W kategorii kobiet do 35, na tym samym dystansie, pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Bączek przed Igą Muller, natomiast trzecie miejsce zajęła Magdalena Ciarkowska.

W kategorii rodzinnej na dystansie 1400 m z 8 punktami kontrolnymi zwyciężyła rodzina Borkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Bączków, a trzecie rodzina Baduszków.

W kategorii SP 1 chłopców na dystansie 1400 m z 8 punktami kontrolnymi zwyciężył Radosław Jankiewicz przed Jakubem Michałowskim, na trzecim miejscu uplasował się Jakub Jędras.

W kategorii SP 2 dziewcząt na dystansie 1900 m z 12 punktami kontrolnymi zwyciężyła Aleksandra Strzelecka, drugie miejsce zajęła Gabriela Szczepanik a trzecie Kinga Rygielska.

W kategorii SPP chłopców na dystansie 3300 m z 14 punktami kontrolnymi zwyciężył Bartosz Chmielowski przed Wiktorem Droniem. Na trzecim miejscu uplasował się Maksymilian Obrzud. Na tym samym dystansie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Alicja Kędzior przed Małgorzatą Ligocką a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Czarnecka.

Na pozostałych dystansach zwycięzcami byli: Kategoria M do 35 na 5900 m – Michael Krajewski, kategoria specjalna Przemysław Jędras, kategoria Open – Aleksandra Perfikowska, w kategorii SP 1 dziewcząt na 1900 m – Katarzyna Szafarewicz .
Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe i kiełbaski ufundowane przez Krzysztofa i Joannę Banach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz pięć karnetów przekazanych przez właściciela restauracji „ SUBWAY”, mieszczącej się w Centrum Handlowym „Ogrody”.

Organizatorzy dziękują Łukaszowi Nowotczyńskiemu z Restauracji „Myśliwska” za wsparcie logistyczne imprezy oraz Malwinie Bzdręga z Zarządu Zieleni Miejskiej za przygotowanie ogniska dla wszystkich uczestników biegów, natomiast Monice i Romanowi Typańskim za przygotowanie gorących napojów – kawy i herbaty.

Kolejną siódmą rundę Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację ze względów logistycznych planujemy przenieść na inny termin. O szczegółach powiadomimy oddzielnym komunikatem na stronie MOSiR.