Opaska, która ratuje życie

Opaska, która ratuje życie

Firma medyczna Empatica od 2014 roku zbierała fundusze na wymyślone przez siebie urządzenie Embrance. Podobna do smartwatcha opaska miała być ratunkiem dla chorych na epilepsję. Po latach starania udało się wdrożyć projekt w życie.

Za pomocą crowdunfingowych działań firma zebrała 800 000 dolarów na rozwój projektu. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przyznała opasce status urządzenia medycznego, co było nie lada ewenementem i otworzyło wiele możliwości. Do tej pory żadnemu urządzeniu typu smartwatch i smartband, mimo funkcji poprawiających jakość życia użytkownika, nie udało uzyskać się takiego tytułu.

Pierwszy prototyp Embrance powstał już w 2007 roku i był bardzo długo testowany w wielu szpitalach. Pierwsi użytkownicy już otrzymali swoje egzemplarze.

Stworzona opaska wykrywa oznaki zbliżającego się ataku padaczki u osób chorujących na epilepsję. Użytkownik nosi ją 24 godziny, a informację o nadchodzącym ataku otrzymuje na swojego smartfona za pomocą aplikacji. Aplikacja gromadzi wszelkie dane związane z życiem i aktywnością pacjenta. Taka analiza może pomóc w leczeniu i wykryciu, co w danym przypadku mogło spowodować atak choroby.

Embrance to stylowa i dobrze wykonana opaska, która prócz ładnego wyglądu może poprawić jakość życia, a nawet je uratować.

Źródło i fot.: empatica.com

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.