Olsztyński WOŚP z rekordem

Olsztyński WOŚP z rekordem

Rok po roku w stolicy Warmii i Mazur zbierana jest większa kwota na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota, jaka zasiliła cel tegorocznej akcji to 574 380,36 zł.

To już tradycja, że ostateczne rozliczenie sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy następuje około dwóch miesięcy po finale. Nie inaczej było w tym roku. Do pieniędzy zebranych podczas styczniowej akcji doliczyć bowiem trzeba choćby wpływy z internetowych licytacji.

– Super robota zespołu super ludzi – mówią przedstawiciele olsztyńskiego sztabu. – Wielkie pozdro dla wszystkich zaangażowanych w tą akcję. Nie było łatwo ale tym większa satysfakcja i radość, bo widać sens tego wszystkiego.

W minionym roku zebrana kwota była o około 50 tys. złotych mniejsza. Ostatecznie tamten finał zakończył się wynikiem 523 053,30 zł.

Koncerty, pokazy, przejażdżki, zajęcia sportowe – tylko niewielki wycinek wydarzeń, jakie odbywały się w naszym mieście także przez kilka dni poprzedzających dwudniowe wydarzenie. Przy okazji licytacji swojego nabywcę – za pięć tys. złotych – znalazła przekazana przez prezydenta Olsztyna koszulka reprezentanta Polski w piłce nożnej, Roberta Lewandowskiego.

28. finał WOŚP w całej Polsce został zorganizowany 12 stycznia. Jego hasło brzmiało „Wiatr w żagle”.