Olsztyńscy seniorzy w Pucharze Bałtyku

Mają po 60 – 70 lat, ale takich wyników mogą im pozazdrościć ludzie o pół wieku młodsi… Olsztynianie wśród najlepszych zawodników w Pucharze Bałtyku w lekkiej atletyce Masters.

Sopot już po raz dwudziesty gościł seniorów lekkoatletów z całego kraju, startujących w Pucharze Bałtyku. Olsztyn reprezentowało sześciu zawodników, którzy wrócili z kilkunastoma medalami.

Oto wyniki mastersów z Olsztyna:

• Helena Romanowska, lat 79 – zdobyła 3 złote medale – w rzucie młotem, rzucie dyskiem i pchnięciu kulą
  • Maria Malgrem, lat 69 – zdobyła 1 srebrny medal w rzucie młotem
  • Marek Grzyb, lat 65 –  zdobył 3 złote medale – w rzucie oszczepem (poprawiając rekord Pucharu Bałtyku), skok w dal (także pobijając rekord Pucharu Bałtyku) i w skoku w zwyż
  • Jerzy Jabłoński, lat 75 – zdobył 3 medale złote i 1 brązowy – złote w rzucie młotem (bijąc rekord Pucharu Bałtyku), rzut ciężarkiem 7,26 kg (także bijąc rekord Pucharu Bałtyku) oraz w rzucie młotem szkockim; brązowy medal zdobył wraz z żoną Krystyną Jabłońską, lat 73 – w konkursie małżeńskim w pchnięciu kulą. Ponadto Jerzy Jabłoński w kategorii wiekowej powyżej 75 lat na zawodach w tym roku ustanowił nowy rekord świata w rzucie młotem.
  • Sławomir Jabłoński, lat 73 – zajął 3×6 miejsce w rzucie młotem, rzucie ciężarkiem i rzucie młotem szkockim

Wyczyny tych i innych Mastersów z naszego miasta można śledzić na stronach internetowych: www.pzlam.pl oraz www.pkwla.pl