Olsztyn: ”Wspaniała” młodzież Olsztyna

Olsztyn: ”Wspaniała” młodzież Olsztyna

Rozstrzygnięto lokalny etap konkursu „Ośmiu wspaniałych”. W piątek (31 marca) w ratuszu wręczono wyróżnienia najbardziej zaangażowanym w bezinteresowną pomoc nastolatkom. 

– Swoją postawą burzycie wszelkie stereotypy dotyczące dzisiejszej „trudnej” młodzieży – mówił podczas spotkania w Urzędzie Miasta zastępca prezydenta Jarosław Słoma. – Niesienie pomocy potrzebującym to rzecz godna podziwu i naśladowania. Bardzo wam za to dziękuję. 

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, na co dzień promujący pozytywne postawy i działający na rzecz rówieśników, sąsiadów, osiedla, szkoły czy klasy. W lokalnym etapie konkursu nagrody przyznano w dwóch kategoriach. Laureatem grupowym  zostało Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr 4. Oprócz nagrody głównej w tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia, które trafiły do Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz Szkolnej Grupy Charytatywnej CORDIS przy Gimnazjum nr 2.

W kategorii indywidualnej wyróżniono cztery osoby:Dominikę Żarejko z LO nr 8, Aleksandrę Kantel z Gimnazjum nr 13, Natalię Kończyk z Gimnazjum nr 13 oraz Michała Pladzyk z Zespołu Szkół Samochodowych. Ten ostatni będzie reprezentował Olsztyn w eliminacjach ogólnopolskich konkursu, które odbędą się w Warszawie w dniach  6–7 kwietnia. 

23. Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, ma na celu wyłonienie i promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, przeciwdziałanie przemocy i agresji oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. „Wspaniali” to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania. 

  UM Olsztyn Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15610 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.