Olsztyn: Wojewódzka Inauguracja Roku Kulturalnego

Olsztyn: Wojewódzka Inauguracja Roku Kulturalnego

Filharmonia Warmińsko–Mazurska 4 października po raz kolejny będzie gościła osobistości kultury Warmi i Mazur. Początek uroczystej gali o godz. 17:00.

Inauguracja Roku Kulturalnego to doskonała okazja do podsumowania minionego roku, który przyniósł wiele osiągnięć w obszarze promowania twórców i ich dokonań, edukacji i oświaty kulturalnej, podejmowania działań i inicjatyw kulturalnych czy ochrony dziedzictwa kulturowego.

Podczas czwartkowej gali zostaną wręczone nagrody:

– Warmińsko–Mazurska Nagroda Humanistyczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego z dnia 20 czerwca 2006 r. ustanowiono Warmińsko–Mazurską Nagrodę Humanistyczną im. Wojciecha Kętrzyńskiego za indywidualne lub zbiorowe wybitne osiągnięcia twórcze z zakresu nauk humanistycznych o trwałym znaczeniu kulturalnym dla regionu Warmii i Mazur.

– Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko–Mazurskiego” . Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Warmińsko–Mazurskiego jest jednostopniową odznaką stanowiącą wyróżnienie za szczególne zasługi położone dla rozwoju Województwa Warmińsko–Mazurskiego, wykraczające poza podstawowe obowiązki zawodowe oraz dokonania przynoszące wymierne korzyści dla mieszkańców regionu Warmii i Mazur.

– Wyróżnienia Partner 2018. Organizatorem nagrody jest Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego. Wyróżnienie przyznawana jest raz w roku z okazji Wojewódzkiej Inauguracji Roku Kulturalnego.Celem nagrody jest symboliczne wyróżnienie i uhonorowanie podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, szczególnie hojnie wspierających działalność w obszarze kultury regionu warmińsko–mazurskiego.

– Nagrody Marszałka Województwa w Dziedzinie Kultury

Uroczystość uświetni recital Piotra Bukartyka oraz wystawa prac prof. dr. hab. Wiesława Bieńkuńskiego.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18949