Olsztyn: W pracowni literackiej z Sieniewiczem

Olsztyn: W pracowni literackiej z Sieniewiczem

Już dziś (wtorek, 25 września) spotkanie z cyklu „Literacka Topografia Miasta”. Gościem Pracowni Literackiej Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie Mariusz Sieniewicz.

Literatura wychodzi na ulice, schodząc z piedestału kultury wysokiej staje się otwarta na każdego użytkownika realnej przestrzeni miasta. Spogląda z pomników, patronuje instytucjom, zdobi budynki. Nie możemy jednak zapomnieć również o przestrzeni, która uobecnia się literacko. Czy topografia miejsca determinuje twórcze wybory pisarza?

O kulturowej tożsamości miasta jako przestrzeni oddziałującej na proces kreacji artystycznej będzie okazja porozmawiać z regionalnymi twórcami w cyklu spotkań pt. „Literacka Topografia Miasta” w Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3). We wtorek (25 września) o 18:00 gościem będzie Mariusz Sieniewicz.

To prozaik i felietonista, nominowany do Nagrody Literackiej Nike i Paszportu „Polityki”. Autor m.in. „Planktonu”, „Miasta szklanych słoni” i „Walizek hipochondryka”. Jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Cykl współfinansuje Samorząd Olsztyna.

Źródło i fot.: olsztyn.eu

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18879