Olsztyn: Szansa, by nauczyć się migać

Olsztyn: Szansa, by nauczyć się migać
Fot. Pixabay

Doskonała okazja, by zdobyć nową umiejętność, która może być przydatna w codziennym życiu. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na kurs języka migowego.

Obszar używania języków migowych nie zawsze pokrywa się z konkretnymi krajami lub językami mówionymi. Polskim językiem migowym wg szacunków posługuje się teraz ponad 50 tys. osób.

Olsztyński MOK wraz ze Stowarzyszeniem Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu „Pokonać ciszę” zaprasza na specjalne warsztaty, przeznaczone dla osób, które ukończyły 15. rok życia. Kurs potrwa od października do grudnia. W tym czasie odbędzie się dziesięć trzygodzinnych spotkań.

– Słuchacze poznają podstawowe zwroty w języku migowym stosowane w sytuacjach życia codziennego – wyjaśniają organizatorzy. – Zaprezentowane zostaną znaki daktylograficzne i znaki ideograficzne. Słuchacze mają okazję do zdobycia wiedzy i umiejętności, które umożliwiają podstawową komunikację z osobami niesłyszącymi oraz zapoznania się z kulturą osób niesłyszących.

Udział w kursie jest bezpłatny. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wrotek (6 października) o 17:00 w Spichlerzu przy ul. Piastowska 13.

Polski język migowy powstał około 1817 roku.

Źródło: UM Olsztyn
Print Friendly, PDF & Email