Olsztyn: Studenci medycyny UWM przed powrotem na zajęcia badani w kierunku SARS-CoV-2

Olsztyn: Studenci medycyny UWM przed powrotem na zajęcia badani w kierunku SARS-CoV-2
Fot. Pixabay

Studenci ostatniego roku medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przed powrotem na uczelnię przejdą badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 – poinformowała uczelnia.

Rektor olsztyńskiego uniwersytetu wydał zarządzenie, na mocy którego jako pierwsi na uczelnię wrócą słuchacze ostatniego roku kierunku lekarskiego. Zanim jednak studenci rozpoczną zajęcia przejdą badania w kierunku SARS-CoV-2.

Cytowany w uczelnianym komunikacie dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego UWM Radosław Borysiuk poinformował, że wymazy od studentów pobierane będą w uczelnianym punkcie wymazowym. – Studenci zjeżdżają się z całej Polski i ze świata. Na razie na Uniwersytet wróci ostatni rocznik, ponieważ musi zakończyć swój plan nauki i przystąpić do egzaminu końcowego. Pozostali wrócą, gdy sytuacja bardziej się wyklaruje – powiedział Borysiuk.

Wyniki testów studentów spodziewane są w ciągu jednego dnia. Jeśli tak się stanie studenci ostatniego roku medycyny rozpoczną zajęcia 27 maja.

Borysiuk poinformował, że dotąd w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie nie było pacjenta z koronawirusem. Szpital robi wymazy wszystkim pacjentom, którzy tam trafiają.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska
Fot. Pixabay

Print Friendly, PDF & Email