Olsztyn: Sprezentuj badania na Dzień Kobiet lub Dzień Mężczyzn

Olsztyn: Sprezentuj badania na Dzień Kobiet lub Dzień Mężczyzn
Fot . mat. prasowe

Mogą być kwiaty, bombonierka, romantyczna kolacja. Oryginalnym prezentem na zbliżające się święta pań i panów mogą być jednak specjalne vouchery na badania w Szpitalu Miejskim.

To nie pierwsza tego typu akcja olsztyńskiej placówki organizowana pod hasłem „Badam się – wybieram życie”. Laboratorium przygotowało zestawy kompleksowych badań profilaktycznych w obniżonej cenie.

Jak przyznają przedstawiciele szpitala – pacjenci wielokrotnie narzekają na brak czasu, który uniemożliwia poddanie się niezbędnym i obowiązkowym badaniom profilaktycznym krwi, pozwalającym rozpoznać, zdiagnozować i skutecznie leczyć nawet najmniejsze oznaki choroby. A warto, ponieważ badania dają odpowiedź na pytanie dotyczące wystąpienia ryzyka chorób cywilizacyjnych, obejmujących m. in. układ krążenia, oddechowy, pokarmowy oraz schorzenia nowotworowe i metaboliczne.

– Staramy się pomóc pacjentom na początku ich drogi w diagnostyce – mówi kierownik Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie, Marek Drozdowski. – W moim przekonaniu to początek budowania świadomości pacjentów, że warto robić badania, a profilaktyka jest o wiele lepsza i tańsza niż późniejsze leczenie. Z badań mogą skorzystać wszyscy, w każdym wieku, po to, aby zadbać o zachowanie zdrowia w przyszłości.

Cena badań w pakiecie jest obniżona o 10 proc. Koszt voucheru (w eleganckiej formie z ładną grafiką – idealne na prezent!) to 79,00 zł. Dodatkowo 8 marca w Dniu Kobiet pakiety dla pań będą tańsze o 20 proc., a 10 marca w Dniu Mężczyzny 20 proc. obniżka obejmie ceny pakietów dla panów. Badania dostępne są w dwóch wariantach:

  • „Badania dla Niej”: morfologia, OB, TSH, lipidogram (cholesterol całkowity, cholesterol HDL, trójglicerydy, cholesterol LDL-wyliczany), glukoza, AST, ALT, kreatynina, wapń, fosfor, sód, potas;
  • „Badania dla Niego”: morfologia, OB, TSH, lipidogram (cholesterol całkowity, cholesterol HDL, trójglicerydy, cholesterol LDL-wyliczany), glukoza, AST, ALT, GGTP, ALP, kreatynina, sód, potas.

Szczegółowe informacje dostępne są w recepcji laboratorium szpitala przy al. Niepodległości oraz pod numerem telefonu 89 532 62 50.

Źródło: olszty.eu
Fot. mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email