Olsztyn: Rower coraz popularniejszy

Olsztyn: Rower coraz popularniejszy

Olsztynianie coraz chętniej korzystają z nowego środka transportu publicznego.  Statystyki pokazują, że rower miejski zyskuje w mieście grono zwolenników.

Mieszkańcy stolicy regionu z radością przyjęli nowy sposób poruszania się po mieście. Coraz częściej wybierają podróże Olsztyńskim Rowerem Miejskim. Tak przynajmniej wynika z weekendowych statystyk.

W pierwszy weekend funkcjonowania ORM (28 i 29 lipca) rowery były wypożyczane 1044 razy. Podróżujący przejechali 3546 kilometrów ze średnią prędkością 7,65 km/h, a czas wypożyczeni wyniósł 464,69 godziny. W weekend 4–5 sierpnia z ORM skorzystało natomiast już 1618 osób. Użytkownicy przejechali w sumie 5645 kilometrów ze średnią prędkością 8,4 km/h. Łączny czas wypożyczenia rowerów to 30 dni, 13 godzin i 19 minut.

– Bardzo cieszy nas entuzjazm, z jakim mieszkańcy podchodzą do podróży rowerem – mówi prezydent Piotr Grzymowicz.

W pilotażowym systemie Olsztyńskiego Roweru Miejskiego jest 110 pojazdów zlokalizowanych w 10 stacjach. Dołączenie do przedsięwzięcia zapowiedział już Uniwersytet Warmińsko–Mazurski, który sfinansuje powstanie kolejnych stacji i dostawę następnych pojazdów.

Fot. olsztyn.eu

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18580 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.