Olsztyn: Przez weekend szpital dziecięcy zaszczepił około 500 osób

Olsztyn: Przez weekend szpital dziecięcy zaszczepił około 500 osób
Fot. Pixabay

Przez weekend w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie około 500 osób zostało zaszczepionych przeciw COVID-19. Jak poinformowała dyrekcja placówki, od poniedziałku rozpocząć ma się podawanie drugich dawek szczepionki.

Jak przekazała PAP dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek, wszystkie szczepienia, które były zaplanowane na ten weekend, zostały wykonane. Trzy zespoły – złożone z lekarzy i pielęgniarek – zaszczepiły około 500 osób z tzw. grupy zero, z czego 270 w sobotę.

– Łącznie od początku szczepień zaszczepiliśmy już 1900 pracowników ochrony zdrowia. Szczepionki na pierwsze dawki praktycznie wyczerpaliśmy – mówiła.

Zaszczepiono już ponad 90 proc. personelu placówki, a także pracowników innych podmiotów leczniczych. W przypadku około stu chętnych szczepienia zostały odroczone ze względów epidemiologicznych, w związku z kwarantanną po kontakcie z chorym lub izolacją po zakażeniu COVID-19.

– Od poniedziałku zaczynamy szczepić drugą dawką te osoby, które otrzymały szczepienia w grudniu. Sytuacja jest o tyle klarowna, że wiemy, iż będą szczepionki na drugą dawkę. Mamy potwierdzenie, że zgodnie z zamówieniem w poniedziałek otrzymamy na ten cel dostawę 270 dawek – zaznaczyła dyrektor.

Zgodnie ze zaktualizowanym w niedzielę przed południem raportem z wykonanych szczepień, dostępnym na stronie gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19, dzienna liczba szczepień w woj. warmińsko-mazurskim wyniosła 424, a w całym kraju 19 428. Licznik dotychczas wykonanych w Polsce szczepień wskazywał 457 303.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 287 przypadkach zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach oraz o dwóch zgonach pacjentów w tym regionie, w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. (PAP)

Marcin Boguszewski
Print Friendly, PDF & Email