Olsztyn: Przed nami weekend gorących serc. Podaruj dzieciom Gwiazdkę

Olsztyn: Przed nami weekend gorących serc. Podaruj dzieciom Gwiazdkę
Fot. pixabay.com

Cóż bowiem warte nawet najpiękniej przystrojone drzewko i fura prezentów pod nim, na co komu pyszne uszka, barszcze, pierniki i makowce — gdy jakieś dziecko jest smutne? Święta to czas, kiedy nikomu nie wolno być smutnym, a już na pewno nie dzieciom! Jeśli więc chcesz, by to dzięki Tobie Natan i jego 400 małych fundacyjnych superbohaterów najbliższe święta spędzili w beztroskiej, pełnej uśmiechów atmosferze i by cieszyli się ze świątecznych podarków tak szczerze i głośno, jak tylko dzieci potrafią — już dziś dołącz do naszej akcji “Gwiazdka z Przyszłością”.

Fundacja „Przyszłość dla dzieci” zbiera pieniądze i produkty, dzięki którym chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur będzie mogła przygotować 500 świątecznych prezentów. Zakupione zostaną niezbędne leki, opłacona ich rehabilitacja, może uda się też uratować komuś życie…

11, 12 i 13 grudnia to weekend, w który w olsztyńskich sklepach Auchan i Carrefour odbędą się zbiórki zabawek i słodyczy.

 — Niestety sytuacja covidowa powoduje, że wielu rzeczy nie możemy zrealizować — przyznaje Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Ale nie możemy też powiedzieć naszym podopiecznym: „Poczekajcie”. Stan ich zdrowia na to nie pozwala. Oni nadal muszą być leczeni i rehabilitowani. Dlatego będziemy starali się zebrać pieniądze, ale też przygotować radosne upominki na święta, żeby choć przez chwilę mogli poczuć się wesołymi dziećmi i zapomnieć o swoich przypadłościach.

Form zaangażowania się w akcję jest wiele – szczegóły TUTAJ

Każdy min. może założyć swoją skarbonkę, określić kwotę którą chciałby zebrać i zbierać razem z fundacją na upominki, ale także na leczenie i rehabilitację najmłodszych mieszkańców Warmii i Mazur.

— Powstało już 16 takich wirtualnych skarbonek. Pomagają nam, od lat współpracujące z nami, szkoły i przedszkola, włączają się firmy i instytucje. Jest z nami olsztyński oddział ZUS oraz nasz ambasador Przemek Opalach — mówi Agnieszka Terebiłów koordynatorka “Gwiazdki z Przyszłością”. — Codziennie dostajemy również od zaprzyjaźnionych firm produkty, którymi Mikołaj obdaruje fundacyjne dzieci.

Aby święta naprawdę się udały, trzeba zwyczajnie chcieć i umieć pomagać innym ludziom, najlepiej najmłodszym. A w szczególności dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

W myśl tej zasady powstał kolejny utwór, którego autorem i kompozytorem jest Said Stępniewski. Utrzymana w pop-rockowym klimacie pastorałka, w której zaśpiewali znakomici artyści: Katarzyna Dąbrowska, Jerzy Gmurzyński, Daria Kowolik i Magdalena Smati oraz mali podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, którzy wsparli artystów w tym wyzwaniu.

Klip jest na kanale YouTube Said Home Studio. Niech płynie w świat, niosąc świąteczną magię:

Pomóż nam zrobić 500 gwiazdkowych prezentów — a magia tych świąt zostanie z Tobą aż do następnego Bożego Narodzenia…!

Szczegóły akcji: przyszloscdladzieci.org/gwazdka-z-przyszloscia-2020/

Print Friendly, PDF & Email