Olsztyn: Ostatni weekend z OBO

Olsztyn: Ostatni weekend z OBO
Fot. Adminstrator

Trwa głosowanie w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2020. Najlepsze projekty przygotowane przez mieszkańców wybierać można do 15 października.

Podczas pierwszych dziesięciu dni głosowania tylko poprzez Internet projekty zgłoszone do OBO były wskazywane ponad 24 tys. razy. Jeszcze do wtorku potrwa VII edycja wyjątkowych konsultacji społecznych, jakimi jest budżet obywatelski.

– Olsztynianie przygotowali mnóstwo interesujących propozycji – przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. – To zarówno zadania typowo inwestycyjne, jak i pomysły na różnego rodzaju aktywności, m.in. sportowe i kulturalne. Bardzo dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i zachęcam do głosowania wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili.

Jedną z największych nowości w tegorocznym OBO jest możliwość oddania głosu na trzy projekty osiedlowe oraz na trzy miejskie. W zależności od wskazanej pozycji – projekt może dostać od trzech do jednego punktu. Te, które zdobędą największą ich liczbę, zostaną skierowane od realizacji w następnym roku.

– Zachęcamy do głosowania, przede wszystkim internetowego – mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. – To bez wątpienia najwygodniejszy, najsprawniejszy i najszybszy sposób wzięcia udziału w OBO. Proszę jednocześnie pamiętać, by potwierdzić oddanie głosu, wpisując w odpowiednią rubrykę przesłany SMS-em specjalny kod.

Co równie istotne – zagłosować można tylko raz. Dlatego wrzucenie do urny tradycyjnej karty z głosami np. na projekty osiedlowe i oddanie głosu na nie poprzez Internet spowoduje, że żadne wskazanie nie będzie ważne. Poza tym głosując na papierowych kartach należy tytuł projektu wpisać wyraźnie i odręcznie.

Do głosowania zakwalifikowane zostały 23 projekty miejskie i 95 osiedlowych. Pośród nich 27 propozycji to projekty miękkie, czyli nieinwestycyjne.

Głosowanie potrwa do 15 października (wtorek). Zwycięskie projekty zostaną przedstawione 5 listopada.

Źródło i fot.: olsztyn.eu
Print Friendly, PDF & Email