Olsztyn: Opiekujesz się dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym? Złóż wniosek o stypendium

Olsztyn: Opiekujesz się dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym? Złóż wniosek o stypendium

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, które mają pod opieką dziecko w stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendium olsztyńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES. Nabór wniosków trwa do 5 kwietnia.

Stypendium, które ma pełnić rolę „pierwszej pomocy”, przyznawane jest na rok. Jego wysokość ustalana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb.

– Obecnie wspieramy 24 rodziny z całej Polski. Program adresowany jest przede wszystkim do rodzin w trudnej sytuacji finansowej, jednak gdy sytuacja rodziny jest szczególnie trudna, na przykład opiekuje się więcej niż jednym dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym, rozważamy objęcie opieką także rodziny z wyższym dochodem – informują fundatorzy.

Pieniądze pochodzą z funduszu utworzonego przez Stowarzyszenie SPES. O przeznaczeniu środków decyduje rodzina. 

– Udział w Programie Pomocy Dzieciom to szansa dla rodzin, by poprawić swoją sytuację w sposób trwały – podkreśla koordynator programów w Stowarzyszeniu na Rzecz Niepełnosprawnych SPES, Monika Pinkowska. – Stypendystów wspieramy także w poprawie warunków mieszkaniowych czy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Działamy we współpracy ze środowiskiem lokalnym – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat kryteriów udziału w programie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie stowarzyszenia.

Źródła i fot: olsztyn.eu, spes.org.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17883 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.