Olsztyn: Nowe możliwości dla seniorów

Olsztyn: Nowe możliwości dla seniorów

Kolejne przedsiębiorstwa i samorządy lokalne przystąpiły do projektu „Warmińsko-Mazurska Karta Seniora”. Umowy w tej sprawie zostały podpisane w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Celem projektu jest wsparcie aktywizacji seniorów – głównie mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, w różnych obszarach życia, poprzez stworzenie i upowszechnienie katalogu oferowanych im przez różne podmioty – na atrakcyjnych zasadach, usług i produktów. Karta jest przeznaczona dla osób powyżej 60 roku życia.

19 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie podpisano kolejne umowy związane z przystąpieniem do projektu. W promocję Warmińsko-Mazurskiej Karty Seniora włączyła się gmina miejska Bartoszyce, firma Willa Port Sp. z o.o. Olsztyn (dotyczy Hotelu Willa Port Art & Business w Ostródzie – zniżki 10% dla ofert regularnych Willa Port w tym restauracji Aqua Marina, Trattoria La Riva oraz zabiegów SPA) oraz firma ACS SŁUCHMED SPÓŁKA Z O.O. Lublin (punkty detaliczno-konsultacyjne w Iławie, Ostródzie, Bartoszycach, Kętrzynie, Giżycku, Ełku, Mrągowie, Szczytnie i Olsztynie. Chętni seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu i konsultacji audioprotetycznej, bezpłatnych dopasowań aparatów słuchowych, bezpłatnych wypożyczeń aparatów słuchowych na okres testowania, bezpłatnej opieki posprzedażowej 25% zniżki na baterie do aparatów słuchowych; 25% zniżki na środki do pielęgnacji aparatów i wkładek; 5% zniżki na aparaty słuchowe bez refundacji NFZ.

Uchwała o realizacji projektu została podjęta przez zarząd województwa w połowie kwietnia 2018 roku. Do tej pory wydano seniorom ponad 1,6 tys. kart.

Komórką organizacyjną koordynującą wdrażanie projektu jest Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Źródło i fot.: warmia.mazury.pl

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.