Olsztyn: Nie wyrzucaj jedzenia. Podziel się z bezdomnym

Olsztyn: Nie wyrzucaj jedzenia. Podziel się z bezdomnym

Zdarza się, że na świątecznym stole zostaje nam coś, czego nie zjedliśmy. Często takie jedzenie po prostu się marnuje – nierzadko wyrzucamy je do śmieci, podczas gdy inni nie mają co włożyć do garnka. W odpowiedzi na to ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”.

Pomysł na obdarowanie bezdomnych nadmiarem jedzenia powstał w 2015 roku podczas świąt wielkanocnych. Organizatorka akcji, Maria Skołożyńska, uważa że osoby, które nie mogą spędzić świąt w rodzinnym gronie także zasługują na prawdziwy świąteczny posiłek. Pierwszą zbiórkę przeprowadziła wspólnie ze znajomymi. Obecnie akcja ma zasięg ogólnopolski i jest wspierana przez wielu wolontariuszy i kierowców, którzy odbierają pokarm od darczyńców. Dary w postaci jedzenia składać można nie tylko w okresie świąt Wielkanocy, ale także Bożego Narodzenia i w każdy inny dzień.

W Olsztynie jedzenie można przekazać do prowadzonego przez MOPS Schroniska dla Bezdomnych im. Sabiny Kusznierów. Pomóc może każdy, wystarczy przynieść nadmiar świątecznego jedzenia do schroniska przy ul. Towarowej 18. Pracownicy przyjmą każdą ilość jedzenia o dowolnej porze.

Kontakt telefoniczny do schroniska: 89 521 04 49

  Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17898