Olsztyn: NGO-sy też mogą skorzystać z Olsztyńskiego Pakietu Pomocowego

Olsztyn: NGO-sy też mogą skorzystać z Olsztyńskiego Pakietu Pomocowego
Fot. Pixabay

Olsztyn przygotował pakiet informacji i rozwiązań pomocowych dla przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o wsparcie w związku z epidemią koronawirusa – Olsztyński Pakiet Pomocowy.

Pakiet Pomocowy umożliwia m.in. ulgę w czynszu najmu lokalu użytkowego oraz dzierżawie gruntu stanowiącego własność Gminy Olsztyn

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, których działalności zostały dotknięte konsekwencjami epidemii, tj. ograniczeniami w usługach oraz handlu w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii.

Przedsiębiorcą w rozumieniu prawa unijnego, jest podmiot prowadzący działalność gospodarczą, bez względu na formę organizacyjno-prawną oraz sposób finansowania, niezależnie od tego czy jest nastawiony na zysk czy działa na zasadzie non-profit oraz bez względu na to czy przepisy prawa prawa krajowego przyznają mu status przedsiębiorcy.

Szczegóły Pakietu oraz wzory wniosków znajdują się TUTAJ

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, chcielibyście o cokolwiek zapytać – jesteśmy do dyspozycji.

Piszcie na ngo@olsztyn.eu lub dzwońcie na nr tel. 89/522 28 21

Print Friendly, PDF & Email