Olsztyn: Mobilny punkt pomocy psychologicznej

Olsztyn: Mobilny punkt pomocy psychologicznej

Brałeś udział w wypadku? Byłeś świadkiem tragicznego zdarzenia? Już wkrótce w Olsztynie dostępna będzie darmowa pomoc psychologiczna dla osób, które znalazły się w traumatycznej sytuacji.

– Chcemy działać trzeba szybko i, co najważniejsze, na miejscu zdarzenia – mówi Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna – dlatego postanowiliśmy utworzyć mobilny punkt pierwszej pomocy psychologicznej. Specjaliści będą do dyspozycji dwadzieścia cztery godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Również w dni ustawowo wolne od pracy.

Psycholog przyjedzie do każdego, kto znalazł się w trudnej sytuacji i udzieli pomocy na miejscu zdarzenia – na drodze, w szpitalu, czy w mieszkaniu osoby poszkodowanej. Pomoc skierowana będzie do osób, które były świadkiem lub uczestnikiem wypadku. Punkt tworzony będzie głównie z myślą o świadkach śmierci osób trzecich.

Dotychczas nie było psychologów, którzy pracowaliby przez całą dobę i przyjeżdżali zawsze na miejsce zdarzenia. A natychmiastowa pomoc dla osób poszkodowanych jest niezbędna – mówi Sylwia Rembiszewska – Piątek, kierownik Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna – Numerem telefonu do psychologa będzie dysponowała straż pożarna, ratownicy z karetki pogotowia i pracownicy socjalni, bo to oni najszybciej przyjeżdżają na miejsce zdarzenia.

Jeśli uda się rozstrzygnąć konkurs na zbudowanie zespołu interwentów kryzysowych, punkt mógłby zacząć działać od września. Na oferty czekamy do połowy sierpnia. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.