Olsztyn: Łatwiejsza kąpiel niepełnosprawnych

Olsztyn: Łatwiejsza kąpiel niepełnosprawnych
Fot. Olsztyn.eu

Specjalne pojazdy ułatwiają korzystanie z kąpielisk nad jez. Ukiel. To potwierdzenie, że obiekt jest nie tylko całoroczny, ale także dostosowany do potrzeb każdego, kto chce z niego skorzystać.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel jest prawdziwą perełką i magnesem przyciągającym tłumy olsztynian oraz gości naszego miasta. Sprawiają to nie tylko przyroda, architektura, atrakcje, ale prawdziwa ogólnodostępność tego miejsca.

To szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych. One – dzięki dwóm, specjalistycznym pojazdom – również mogą zażywać kąpieli. Nie tylko tych słonecznych, ale w wodzie największego olsztyńskiego akwenu.

– Pojazdy są zlokalizowane przy kąpielisku nr 2, w pobliżu boisk do siatkówki plażowej – informuje Beata Kardynał-Stawicka z CRS Ukiel. – Urządzenia są wypornościowe, więc częściowo unoszą się na wodzie. Osoba, która chciałaby skorzystać z takiego rozwiązania, albo jej opiekun, powinien podejść do ratowników. Ci chętnie służą pomocą.

Skorzystanie z pojazdu wspomagającego kąpiel niepełnosprawnych jest bezpłatne.

Łącznie do dyspozycji gości odwiedzających CRS Ukiel są ponad dwie setki sprzętu sportowego. W wypożyczalniach czekają m.in. łodzie żaglowe, kajaki, rowery wodne, trekkingowe, turystyczne, łyżworolki czy zestawy do gier.

Źródło: UM Olsztyn
Print Friendly, PDF & Email