Olsztyn: Kręcą kilometry w szczytnym celu – dołącz do akcji!

Olsztyn: Kręcą kilometry w szczytnym celu – dołącz do akcji!
Fot. Adminstrator

Wyjątkowa akcja przy okazji europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu. Kilometry przebyte w najbliższym tygodniu pieszo, na rolkach, rowerem zamienione zostaną na pieniądze dla domu dziecka.

To wspólna inicjatywa pracowników Urzędu Miasta w Olsztynie i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, która – poza zdrowiem i satysfakcją – ma dać wsparcie potrzebującym najmłodszym.

– Między 16 a 22 września będziemy „kręcić kilometry” przy pomocy popularnej aplikacji sportowej Endomondo – informuje UM w Olsztynie. – Aby można było na bieżąco kibicować uczestnikom i śledzić stan rywalizacji, utworzyliśmy profil na Facebooku, na którym będziemy zamieszczać informacje o tym, kto aktualnie wygrywa.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to jednak nie tylko akcja „Kręć z Urzędem”. Moc wydarzeń przygotowały inne jednostki i organizacje. To m.in. zajęcia w Pumptracku przy ul. Grunwaldzkiej, zajęcia dla dzieci w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, fotograficzny konkurs w Planecie 11, rowerowe rajdy i warsztaty.Wzorem ubiegłych lat Olsztyn zaprasza też na podróż „Tramwajem przez historię”. 21 września (sobota) podczas wybranych kursów znany olsztyński przewodnik Marian Jurak opowie o rozwoju komunikacji miejskiej w stolicy Warmii i Mazur.

Wzorem ubiegłych lat Olsztyn zaprasza też na podróż „Tramwajem przez historię”. 21 września (sobota) podczas wybranych kursów znany olsztyński przewodnik Marian Jurak opowie o rozwoju komunikacji miejskiej w stolicy Warmii i Mazur.

Jak kręcić z Urzędem?

1. Już dziś pobierz na telefon aplikację Endomondo.
2. Zarejestruj się – zarejestrować się możesz też na stronie endomondo.com.
3. Zdecyduj, kto może widzieć Twoje wyniki.

  • Jeśli robisz to na komputerze (w przeglądarce), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce „Prywatność” wybierz opcję „Wszyscy” lub „Znajomi”.
  • Jeśli robisz to na telefonie (w aplikacji mobilnej), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce „Centrum prywatności” kliknij „Prywatność” i wybierz opcję „Wszyscy” lub „Znajomi”.
  • Ważne! Jeśli wybierzesz opcję „Tylko ja” nie będziesz brać udziału w rywalizacji!

4. Na komputerze (w przeglądarce) wejdź w zakładkę „Rywalizacje”.
5. Wyszukaj rywalizację: „Kręć z Urzędem 2019” i dołącz do niej. Możesz też wejść w link: endomondo.com/challenges/41316125.
6. Od poniedziałku 16 września do niedzieli 22 września za każdym razem, gdy będziesz wyruszać z domu, włącz trening w aplikacji Endomondo w swoim telefonie wybierając właściwą aktywność (chodzenie, jazda na rowerze, bieganie itp.).
7. Zanim wyłączysz trening, zrób jak najwięcej kilometrów! Każdy kilometr to dodatkowa złotówka na dzieci z olsztyńskiego Domu Dziecka.
8. Chwal się swoimi wynikami na Facebookowym profilu akcji.

Źródło: warmia.mazury.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email