Olsztyn: Jaka pamiątka najlepsza?

Olsztyn: Jaka pamiątka najlepsza?

Świeczki w kształcie bab pruskich okazały się najlepsze w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta. Na tę pracę wskazali zarówno jurorzy, jak i czytelnicy portalu Visit Olsztyn.

– Jestem zaskoczona i wzruszona – mówiła podczas rozstrzygnięcia konkursu autorka zwycięskich prac, Ewa Kosma ze Szczytna.

Komplet świeczek baby pruskie nie miał sobie równych. Autorka została nagrodzona w sumie pięcioma tysiącami złotych (cztery tysiące złotych jako laureatka nagrody głównej oraz tysiąc złotych dla laureatki nagrody publiczności).

– Nie mam wątpliwości, że dobry wybór – mówił podczas uroczystości prezydent Piotr Grzymowicz. – Cieszy na pewno aktywność twórców z Olsztyna, ale także spoza naszego miasta.

Do konkursu zgłoszono łącznie 29 prac z całego kraju. Do ścisłego finału jurorzy zakwalifikowali pięć prac. Poza świeczkami (komplet i pojedyncza) były to magnesy na lodówkę (baba pruska oraz para warmińska) i skarbonka – ceramiczna Wysoka Brama.

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18235 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.