Olsztyn: Drogowcy opowiedzą seniorom o podróżowaniu komunikacją

Olsztyn: Drogowcy opowiedzą seniorom o podróżowaniu komunikacją

Kolejna odsłona bezpłatnego, multimedialnego szkolenia dla seniorów. Przedstawiciel Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu opowie o najważniejszych aspektach korzystania z komunikacji miejskiej.

Olsztyńscy seniorzy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych rozwiązań – szukają informacji w Internecie, korzystają z aplikacji na smartfony. Dzięki technologii o wiele łatwiej też sprawdzić i zaplanować podróż autobusem albo tramwajem. I właśnie tego dotyczyć będzie szkolenie zatytułowane „Pomagamy seniorom w komunikacji miejskiej”.

– To kolejne takie przedsięwzięcie – informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Poprzednie cieszyło się sporym zainteresowaniem dlatego ponawiamy akcję.

Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak korzystać z internetowych rozkładów jazdy, jak wyszukiwać dogodnego połączenia na stronie zdzit.olsztyn.eu oraz jak korzystać z aplikacji MyBus. Poza tym prowadzący szkolenie opowie o tym jak korzystać z komunikacji zastępczej w Olsztynie oraz co zrobić w przypadku zagubienia przedmiotu w autobusie lub tramwaju.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 15:00 w siedzibie ZDZiT przy ul. Szrajbera 9/10. Zapisy pod numerem telefonu 885 882 503. Szkolenie jest bezpłatne.

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17937