Olsztyn: Czworonogi odwiedziły szpital psychiatryczny

Olsztyn: Czworonogi odwiedziły szpital psychiatryczny

Za nami kolejna odsłona akcji „Bieg na Sześć Łap”. Tym razem psi przyjaciele radowali swą obecnością dzieci ze szpitala przy al. Wojska Polskiego.

Niezwykłe oblicza ma akcja zainicjowana w Olsztynie przez miłośniczkę zwierząt Monikę Dąbrowską. To nie tylko wyprowadzanie zwierząt spędzających na co dzień czas w kojcach albo – jak ostatnio – zbiórka makulatury na rzecz schroniska.

W minioną sobotę (3 sierpnia) doszło do wyjątkowych odwiedzin. Już trzeci raz czworonogi z olsztyńskiego schroniska zawitały do szpitala psychiatrycznego przy al. Wojska Polskiego. To doskonała okazja, by wspomóc dochodzenie do zdrowia młodych pacjentów.

– Poszły z nami psy w pełni zsocjalizowane, kochające kontakt z człowiekiem – mówi inicjatorka akcji, Monika Dąbrowska. – Były animacje, poczęstunek. Nie chcieliśmy iść z pustymi rękoma. Każdy z nas przecież kocha prezenty.

Animatorzy zapewnili moc atrakcji. Było m.in. szycie maskotek, malowanie wielkoformatowego obrazu, a także wyjątkowy poczęstunek. Do młodych pacjentów trafiły też zebrane przed akcją prezenty.

– Jest ich tyle, że do ich przewiezienia niezbędny był bus – przyznaje Monika Dąbrowska. – Na tej akcji korzystają obie strony. Bo przecież także dla zwierząt to niezwykle ważne, potrzebne i pozytywne doświadczenie.

Źródło: olsztyn.eu