Olsztyn: Czas na wnioski 300+. A 500+?

Olsztyn: Czas na wnioski 300+. A 500+?
Fot. pixabay.com

Można już składać wnioski o jednorazowe świadczenie 300+. W lipcu dokumenty przyjmowane są tylko elektronicznie, od sierpnia także w formie papierowej.

Wnioski o tzw. wyprawkę szkolną przyjmowane są w tym momencie za pośrednictwem bankowości elektronicznej, Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. W tradycyjnej, papierowej formie będą natomiast przyjmowane od sierpnia. Należy pamiętać, że termin składania wniosków mija ostatniego dnia listopada.

W przypadku programu „Rodzina 500+” w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku.

– Skoro wniosek został złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane jest do końca maja 2021 r. – przypomina kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Rafał Kasprzak. – Termin obowiązywania przyznanego świadczenia każdy wnioskodawca ma wskazany w informacji, którą otrzymał na podany przez siebie we wniosku adres e-mail.

Rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu. Podobnie, jak w przypadku programu 300+, wnioski w lipcu przyjmowane są tylko elektronicznie, a od sierpnia także w formie papierowej.

Print Friendly, PDF & Email