Olsztyn: Babcie i Dziadkowie świętowali w ratuszu

Olsztyn: Babcie i Dziadkowie świętowali w ratuszu

Choć ich święto wypada w poniedziałek i wtorek, już przed weekendem mieli okazję radośnie spędzić czas. Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta oraz Rada Olsztyńskich Seniorów zorganizowała Dzień Babci i Dziadka.

Około 150 osób przyszło w piątkowe (18 stycznia) przedpołudnie do olsztyńskiego ratusza. W dawnej sali sesyjnej kolejny już raz była okazja do wyjątkowego spotkania i podziękowań skierowanych do Babć i Dziadków.

– To osoby niezwykle aktywne – mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, prywatnie dziadek. – Działają choćby w Uniwersytetach i Akademiach III Wieku, uprawiają sport, przekazują swoją wiedzę młodszym pokoleniom. I za to wszystko należą się ogromne podziękowania i życzenia radości i zdrowia.

W Polsce Dzień Babci obchodzony jest od 1964 roku. O dekadę krócej świętują także Dziadkowie.

– Osoby starsze chyba we wszystkich kulturach cieszą się ogromnym szacunkiem – mówił przewodniczący Rady Olsztyńskich Seniorów, prof. Lucjan Jędrychowski. – Chcemy świętować ten dzień, wspólnie się cieszyć, pokazać, że mamy jeszcze dużo do zaoferowania.

Podczas świętowania w olsztyńskim ratuszu nie zabrakło występów dzieci i młodzieży, swój program zaprezentował zespół „Gest” z Miejskiego Ośrodka Wsparcia dla Osób Niesłyszących, niezwykłymi umiejętnościami popisywał się młody iluzjonista Rafał Kotlewski. Nie zabrakło też prelekcji, loterii i poczęstunku.

Źródło: olsztyn.eu

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.