Olsztyn: Adrian Glinka w Radzie Osób Niepełnosprawnych

Olsztyn: Adrian Glinka w Radzie Osób Niepełnosprawnych

W poniedziałek (17 września) młody olsztynianin przyjął nominację z rąk prezydenta miasta. Swoją wiedzą i doświadczeniem, poprzez działalność w olsztyńskiej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych, ma wesprzeć władze w realizacji zadań na rzecz osób o ograniczonej sprawności.

– Decyzja o nominacji zapadła bez żadnych wątpliwości – mówił podczas poniedziałkowego spotkania prezydent Piotr Grzymowicz. – Na pewno nie zabraknie tematów, którymi będzie miał możliwość się zajmować.

Adrian Glinka porusza się na wózku inwalidzkim. I właśnie tematyka poruszania się osób niepełnosprawnych oraz zagadnienia z zakresu sprzętu rehabilitacyjnego mają być najważniejszymi, jakimi ma się zajmować.

– Jest mi niezmiernie miło, że zostałem obdarzony zaufaniem – mówił Adrian Glinka. – Będę starać się godnie i rzetelnie wypełniać obowiązki.

Miejska Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie składa się z pięciu osób. Do jej najważniejszych celów należy m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ocena realizacji programów.

Fot.: olsztyn.eu

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18838