Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa już za miesiąc

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa już za miesiąc

To już ostatnie chwile żeby wysłać zgłoszenia do udziału w prezentacjach konkursowych w XXIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 lutego. Szczegółowe wytyczne można znaleźć w regulaminie konkursu – na stronie internetowej Festiwalu.

Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego i już po raz 24 skupi miłośników dbałości i uważności słowa. – Miłość. To temat głęboki i niezwykle rozległy. Był i nadal jest, inspiracją największych i najwybitniejszych artystów. Uczucia można wyśpiewać, wyrecytować i poruszyć serca odbiorców, a tym samym odrobinę zmieniać świat na lepsze. Tak jak kropla drąży skałę, tak ideą naszego Festiwalu jest ciągłe dążenie do zachowania w użyciu czystości kultury słowa, tak mocno marginalizowanym w dzisiejszych czasach – zaznaczają organizatorzy.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” odbędzie się w dniach 21-22 marca w Elblągu. Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę (21 marca) o godzinie 10:00 na „Scenie na Piętrze” i potrwają do godziny 15:00, natomiast od godziny 17:00 do 20:00 w Dużej Sali Kina Światowid prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej. Przesłuchania uczestników są otwarte dla publiczności.

W niedzielę (22 marca) o godz. 18:00 finaliści obu kategorii zaprezentują się w Koncercie Laureatów, podczas którego poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji Festiwalu. Koncert galowy uświetni Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem i Warsaw Opera Quartet.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Festiwal zgromadził wielu sponsorów. Wydarzenie realizowane jest także przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Fot. mat. prasowe
Inf. nadesłana
Fot. Pixabay

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.