Odblaskowy marsz w Krakowie

Odblaskowy marsz w Krakowie
Fot. Adminstrator

W czwartek (28 listopada) uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie zorganizowali akcję „Odblaskowa Tyniecka”. Dzieci wyposażone w elementy odblaskowe przemaszerowały wraz z nauczycielami i opiekunami spod swojej szkoły w Dębnikach do centrum miasta. Po drodze rozdawały pochodniom odblaski.

Odblaskowy marsz rozpoczął się o godz. 18:30 i przeszedł ulicami Tyniecką, Madalińskiego, Konopnickiej, Zwierzyniecką i Franciszkańską.

Uczniowie chcieli w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców i turystów na konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu. Piesi są bowiem najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. O swoje bezpieczeństwo możemy zadbać, nosząc odblaskowe elementy umieszczone w widocznym miejscu. Podczas marszu uczniowie rozdawali je przechodniom.

Akcję poprzedziło spotkanie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach w terenie zabudowanym i poza nim.

Źródło: krakow.pl
Fot. mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email