Od poniedziałku zaczyna się „niebieski tydzień” dla przedszkolaków

Od poniedziałku zaczyna się „niebieski tydzień” dla przedszkolaków
Fot. Adminstrator

To już V edycja miejskiego  projektu  El – Przedszkolak. 

Policjanci i strażnicy miejscy rozpoczynają spotkania profilaktyczne z przedszkolakami. Od poniedziałku zaczyna się tzw. „niebieski tydzień” z projektu El – Przedszkolak, który jest realizowany w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”. 

Policjanci i strażnicy miejscy będą edukować najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Jest to jednocześnie przygotowanie do olimpiady Bezpieczny El – Przedszkolak, która odbędzie się 10 października w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu. W projekcie uczestniczą elbląskie przedszkola, służby mundurowe i ratownictwo. Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, strażnikami, ratownikami i żołnierzami. Ostatni tydzień tzw. kolorowy to już podsumowanie działań i sama olimpiada. 

– Tego typu programy to dla dzieci wielka frajda, a dla nas wielka satysfakcja. Najmłodsi łatwo przyswajają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Nauka poprzez zabawę to sedno edukacji profilaktycznej. Co roku chętnych jest coraz więcej, a nagrody są naprawdę znakomite – mówi mł. asp. Katarzyna Stankiewicz, organizator działań z ramienia KMP. 

Najmłodsi podczas wycieczek do komendy będą poznawać tajniki pracy policjantów. Będą też pogadanki na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu, a także zachowań w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi.

Projekt Bezpieczny El – Przedszkolak realizowany jest w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”. 

Print Friendly, PDF & Email