Obchodziliśmy 45-lecie ośrodka kultury w Elblągu

Obchodziliśmy 45-lecie ośrodka kultury w Elblągu

10 marca w sali kina „Światowid” odbyły się uroczystości związane z 45-leciem istnienia ośrodka kultury w Elblągu. Dokładnie 10 marca 1962 r. powstał Elbląski Dom Kultury im. Kazimierza Jagiellończyka – dzisiejsze Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.

W spotkaniu wzięli udział, oprócz aktualnie zatrudnionych, zarówno dawni dyrektorzy, jak i  pracownicy placówki, a także zaproszeni goście – przyjaciele, przedstawiciele firm, instytucji i mediów.

Podczas uroczystości zaprezentowano film o zmarłym niedawno elbląskim dokumentaliście Stefanie Muli, przygotowany przez otwartą tego dnia oficjalnie, telewizję internetową eKultura TV, jak również materiał filmowy o 45-letniej działalności CKiWM zrealizowany przez Telewizję Elbląską.

Z okazji jubileuszu, wręczono pamiątkowe medale poprzednim dyrektorom, dawnym pracownikom  i obecnym – przez długie lata związanym z placówką.

Jak co roku, przyznano statuetki „Światowid”, wręczane zwyczajowo na początku roku kulturalnego, a tym razem – wyjątkowo wcześniej. Otrzymali je: w kategorii Sponsor – Grupa LOTOS, Alstom Power Sp. z o.o. i Grupa Żywiec Browar w Elblągu, w kategorii Media – Elbląska Gazeta Internetowa PortEl i Radio EL, w kategorii Kultura i Oświata – Szkołą Podstawowa Nr 23 i w kategorii Jednostka Wspierająca – 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana.

Na ręcę dyrektora CKiWM Światowid, Antoniego Czyżyka, złożono ekipie placówki wiele serdecznych życzeń, gratulacji i obdarzono naręczami kwiatów.

Po części oficjalnej wystąpił zespół „Wanda i Banda”, a następnie uczestników zaproszono na urodzinowy tort i szampana.

Redakcja ”Razem z Tobą” składa serdeczne gratulacje Dyrekcji i Pracownikom – obecnym i byłym
oraz życzenia pomyślnej przyszłości –
– oby każdy kolejny rok, był lepszy od poprzedniego!

  TM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1500

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.