O fizyce, matematyce i technologiach w przystępny sposób. Trwają zapisy

O fizyce, matematyce i technologiach w przystępny sposób. Trwają zapisy
Fot. Adminstrator

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu po raz VI jest organizatorem już XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Uczelnia w tym roku przygotowała 23 stoiska, które będzie można odwiedzić w czwartek 23.05 w godzinach od 09:00 do 15.00 na placu przed budynkiem Uczelni przy Al. Grunwaldzkiej 137.

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularno-naukową organizowaną od 2003 roku przez wyższe uczelnie regionu pomorskiego oraz instytucje naukowe. Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa Wybrzeża i regionu nie zależnie od wykształcenia, począwszy od szkół podstawowych. Celem Festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania.

W ramach Festiwalu organizowanego w naszej Uczelni jako Bałtycki Dzień Nauki będą prowadzone m.in. wykłady, ćwiczenia, warsztaty dotyczące ciekawych i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią oraz  a także coś z nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej, nauk o sztukach pięknych.

W tym roku na specjalnie przygotowanych stoiskach na odwiedzających czekają m.in. tajniki tworzenia prognozy pogody, sposoby psychologicznego wywierania wpływu na innych, historia Żuław, magia fizyki, dziwny rower, warsztaty grafiki i multimediów, gry w sieci, warsztaty ze skanowania obrazów do postaci 3D, pokazy pomocy przedmedycznej, pokazy z nowoczesnych metod pomiarowych w budownictwie oraz robotów mobilnych. Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.pwsz.elblag.pl/festiwal.html

Na cześć warsztatów i konkursów obowiązują zapisy, których termin upływa 15 lub 20 maja. Dlatego też należy zapoznać się z planem zamieszczonym na stronie organizatora i ewentualnie skontaktować się z podanym tam koordynatorem poszczególnych działań celem zapisania się na wybrane atrakcje.

POBIERZ PLAN FESTIWALU

  RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 9281

Print Friendly, PDF & Email