O bezpieczeństwie psychicznym w szkole

O bezpieczeństwie psychicznym w szkole
Fot. Pixabay

Wszystkim powinno zależeć na tym, aby dzieci i młodzież spędzały czas w bezpiecznej, przyjaznej i szczęśliwej szkole. Jak ją urzeczywistnić? Znakomita okazja, by o tym porozmawiać, nadarzy się 16 stycznia – to konferencja „Budujemy krakowski model bezpieczeństwa psychicznego w szkole”, na którą Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zaprasza szerokie grono osób i instytucji. Zapisy są przyjmowane do 10 stycznia (dla aktywnych uczestników) oraz do 15 stycznia (dla biernych uczestników).

Jak tworzyć pozytywną atmosferę w szkole? Co zrobić, aby zapanował w niej jeszcze bardziej przyjazny klimat? Jak wzmacniać poczucie własnej wartości wśród uczniów i uczennic? Jak radzić sobie z agresją słowną? To zaledwie część pytań, na które odpowiedzi będą próbowali znaleźć uczestnicy konferencji, która odbędzie się 16 stycznia w Krakowie. Wydarzenie jest organizowane w ramach działań prowadzonych przez Miasto Kraków na rzecz zwiększania bezpieczeństwa w szkołach i placówkach.

– Podczas konferencji będziemy starali się znaleźć nowe rozwiązania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa psychicznego uczniów i uczennic z krakowskich szkół. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby chcące wzmacniać wśród dzieci i młodzieży poczucie własnej wartości, poprawiać jakość ich wzajemnej komunikacji oraz stawiać czoła hejtowi i mowie nienawiści. W trakcie wydarzenia będziemy promować także pozytywne inicjatywy oraz inspirować innych do działania – mówi Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji UMK.

Jak dodaje, podczas konferencji zostaną również zaprezentowane wstępne rezultaty badań zespołu ekspertów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przygotowanych w ramach współpracy z Wydziałem Edukacji UMK. Ich celem było poznanie wartościowych inicjatyw realizowanych dotychczas przez krakowskie instytucje, ale też identyfikacja potrzeb pozwalających na wprowadzanie w życie nowych przedsięwzięć.

Swój udział w konferencji mogą zgłaszać wszystkie osoby, którym zależy na tym, aby dzieci i młodzież spędzały czas w bezpiecznej, przyjaznej i szczęśliwej szkole. Organizatorzy wydarzenia przewidzieli przestrzeń do dyskusji – osoby chcące zaprezentować swoje pomysły i dotychczasowe działania mogą zgłaszać swoje propozycje 15-minutowych wystąpień lub udziału w sesji posterowej. Można to zrobić za pomocą formularza rejestracyjnego.

Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Kraków oraz Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną „Krakowski Ośrodek Terapii”.

Źródło: krakow.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email