„(Nie)znajomi” i „Parasite” w Światowidzie

„(Nie)znajomi” i „Parasite” w Światowidzie

Prognozy na nadchodzący weekend nie są zbyt optymistyczne. Zatem to idealna okazja by wyjść do kina. W tym tygodniu Światowid proponuje dwie nowości: „(Nie)znajomi” oraz „Parasite”. 

„(Nie)znajomi”, to polska wersja włoskiego komedio-dramatu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. 

Siedmioro przyjaciół spotyka się na kolacji. Od słowa do słowa postanawiają dzielić się ze sobą informacjami przychodzącymi na ich telefony w czasie jej trwania. Na jaw wychodzą tajemnice, które zmuszą bohaterów do redefiniowania łączących ich relacji. Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera Tadeusza Śliwy. Występują: Maja Ostaszewska, Katarzyna Smutniak, Aleksandra Domańska, Łukasz Simlat, Tomasz Kot, Michał Żurawski, Wojciech Żołądkowicz

Z kolei „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Oba filmy można oglądać w Światowidzie do 10 października. 

Bilety na filmy można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl.

UWAGA! Od[25 września kasa Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu została tymczasowo przeniesiona w nowe miejsce. Znajduje się ona na parterze, w lewej części holu głównego, przy wejściu do Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Godziny otwarcia kasy nie zmieniają się.