Niewidzialni o złotych sercach

Niewidzialni o złotych sercach
Fot. Adminstrator

W iławskim kinoteatrze już po raz czwarty wręczono wyróżnienia i nagrody Burmistrza Miasta Iławy za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Gala „Bratnia Dłoń” to szczególne wydarzenie i wielki ukłon w stronę wyjątkowych osób.

Co roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w kinoteatrze wręczane są statuetki i dyplomy osobom, organizacjom lub instytucjom, które w sposób szczególny angażują się w pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami i jak niewidzialne anioły, są nieocenionym wsparciem dla nich samych i ich rodzin w codziennym życiu.

Nagrody tegorocznego konkursu wręczał Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski wraz ze swoją zastępczynią, Dorotą Kamińską.

Przyznane wyróżnienia:

  • Dorota Myślińska,
  • Izabela Bujnowsk,
  • Justyna Anna Milewska,
  • Nagroda Burmistrza Miasta Iławy,
  • Adela Kowalska,
  • Ewa Kacperska,
  • Ewelina Żbikowska.

Złota Statuetka Burmistrza Miasta Iławy:

  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Iławie – na ręce pani dyrektor Katarzyny Zbrzeskiej,
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – na ręce pani prezes Bożeny Michalskiej-Suchockiej,
  • Leonarda Pawłowska.

Gala była również okazją do podziękowań poza konkursem. Burmistrz pogratulował sukcesu Dorocie Maćko z iławskiego koła Polskiego Związku Niewidomych za zdobycie I miejsca w konkursie „Idol 2019” w kategorii Idol Środowiska. Specjalne podziękowania powędrowały także w stronę młodzieży z iławskiego SIM PCK: Filipa Rynkowskiego i Marcela Skolankiewicza za niesienie pomocy, zaangażowanie i poświęcanie wolnego czasu w pracy na rzecz innych. Burmistrz wraz ze Starostą Bartoszem Bielawskim wręczyli także wyróżnienia dla wolontariuszy – laureatów konkursu na „Najaktywniejszego Wolontariusza Powiatu Iławskiego 2019”, które powędrowały w ręce: Andżeliki Krawaczyńskiej, Kacpra Przybyłowskiego, Luizy Pankowskiej, Wiktorii Pisarek, Grzegorza Grabskiego, Piotra Żaglewskiego, Joanny Jeziorskiej i Piotra Jankowskiego. Natomiast laureatką konkursu została Ewa Kacperska.

Uroczyste wydarzenie każdego roku w niepowtarzalny sposób wzbogaca dzieci i młodzież z miejskich szkół i tak było też podczas tegorocznej edycji. Podczas gali nie zabrakło występów artystycznych. Przygotowanych przez uczniów z miejskich szkół i przedszkoli.

„Bratnia Dłoń” to konkurs, do którego każdy może zgłosić osobę lub organizację i podziękować w ten sposób za dobre serce i ciężką pracę, która w codziennej pogoni bywa niezauważona. To najlepsza okazja, aby tego jedynego dnia światła reflektorów były skierowane na tę osobę a wśród publiczności głośno wybrzmiały uznanie i brawa. Bratnia Dłoń to nie tylko podziękowanie, statuetka i dyplom, to przede wszystkim wzmocnienie ogromnej siły i potencjału drzemiących w tych wyjątkowych aniołach.

Oprac. Red.
Fot. i źródło: ilawa.pl

Print Friendly, PDF & Email