Niepełnosprawni a głosowanie w eurowyborach - spotkanie informacyjne. Trwają zapisy

Niepełnosprawni a głosowanie w eurowyborach - spotkanie informacyjne. Trwają zapisy

Czy głosowanie zaplanowane w Polsce na 26 maja będzie dostępne dla niepełnosprawnych wyborców? Jakie są doświadczenia z poprzednich lat? Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami zapraszają na spotkanie informacyjne i debatę. Do 9 kwietnia istnieje możliwość rejestrowania się na to wydarzenie.

Podczas spotkania przedstawione zostaną założenia kampanii „Tym razem głosuje”, której szczegóły przybliży Jacek Safuta, dyrektor Biura. Uczestnicy zapoznają się również z raportem informacyjnym EKES pt. „Rzeczywiste prawa osób z niepełnosprawnościami do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego”. Przedstawiona zostanie również przez przedstawiciela Państwowej Komisji Wyborczej prelekcja dotycząca dostępności wyborów do Parlamentu Europejskiego dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce a Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zaprezentuje: „Wyniki kontroli dostosowania lokali wyborczych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami a preferencje osób z niepełnosprawnościami w zakresie procedur wyborczych wg badań CBOS”.  Na koniec zaplanowano dyskusję prelegentów i publiczności dotyczącą możliwości zwiększenia możłiwiści udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu politycznym.

Organizatorzy do dyskusji zapraszają szczególnie osoby z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli i przedstawicielki środowisk je wspierających.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o 10:00 w Warszawie w Domu Europy – Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, ul. Jasna 14/16 A. Miejsce wydarzenia jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmowane są do 9 kwietnia 2019 przez formularz dostępny TUTAJ

Źródło: europarl.europa.eu/poland/pl
Fot. europarl.europa.eu/poland/pl