Niemal sto zakażeń w Elblągu

Niemal sto zakażeń w Elblągu
Najnowsze dane z terenu miasta

Jak wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia minionej doby na terenie Warmii i Mazur stwierdzono kolejnych 785 zakażeń koronawirusem. Od początku pandemii jest to już niemal 29,5 tys. zakażeń w skali województwa. Z kolei w całym kraju liczba stwierdzonych zakażeń przekroczyła już milion. Jak wyglądają zatem statystyki z Elbląga?

Dane Ministerstwa pokazują, ze na terenie Elbląga minionej doby stwierdzono najwięcej przypadków zakażeń wirusem w całym województwie – 99. Zmarło też kolejnych siedem osób – wszystkie z powodu chorób współistniejących. Na dzień dzisiejszy współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców w naszym mieście wynosi 8,31.

W powiecie elbląskim z kolei stwierdzono zakażenia u kolejnych 66 osób i zgon 1 – choroby współistniejące. Tam współczynnik zachorowalności na 10 tys. mieszkańców wynosi 11,57 proc.

Z najwyższym współczynnikiem zachorowań na Covid-19 w województwie mierzy się powiat węgorzewski (24,83) oraz właśnie powiat elbląski. W pozostałych regionach liczby te nie przekraczają 9 proc.

Print Friendly, PDF & Email