Niedzielski: Po 15 stycznia będzie można umawiać się na terminy szczepień m.in. przez infolinię

Niedzielski: Po 15 stycznia będzie można umawiać się na terminy szczepień m.in. przez infolinię
Fot. Pixabay

Po 15 stycznia osoby, które będą w pierwszej kolejności podlegały szczepieniu, będą mogły się umawiać na konkretne terminy m.in. przez infolinię – poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Infolinia będzie działała pod numerem 989.

We wtorek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski apelował o zachęcanie do szczepień. – Bądźmy wszyscy ambasadorami szczepień. Ale oczywiście bądźmy tymi ambasadorami w oparciu o rzetelną wiedzę, dowody naukowe i obiektywne badania – podkreślił.

Minister poinformował, że rzetelne informacje na temat szczepień są dostępne na rządowych serwisach internetowych. Informacje o szczepieniach będą także przekazywane za pośrednictwem infolinii, która – jak powiedział szef MZ – zostanie uruchomiona w środę. Infolinia będzie działała pod numerem 989.

– Ta infolinia będzie funkcjonowała w dwóch etapach. Pierwszy, który zostanie uruchomiony jutro, to jest właśnie ogólna informacja. A w połowie stycznia, kiedy już będziemy gotowi do zapraszania do konkretnych placówek na konkretne terminy osoby, które będą w pierwszej kolejności podlegały szczepieniu, po 15 stycznia będzie można się umawiać już na konkretne terminy – powiedział minister. (PAP)

Olga Zakolska
Print Friendly, PDF & Email