Niedziela z WOŚP

Niedziela z WOŚP
Fot. RS

Przed nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już w najbliższą niedzielę (12 stycznia) Fundacja WOŚP będzie zbierać środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Co będzie działo się w Elblągu?

Elbląg od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co roku do akcji włączają się szkoły, instytucje i osoby prywatne, wolontariuszy do pomocy nigdy nie brakuje, a mieszkańcy otwierają swoje serca i portfele.

– Myślę, że podczas nadchodzącego finału WOŚP elblążanie będą równie hojni, jak w poprzednich latach. Jak pamiętamy, w ubiegłym roku rekord został pobity. Zawsze też jednak mówię, że nie chodzi tu o rekordy, bo to takie wyścigi „kto da więcej”. Najważniejszy jest ten dar serca i to, że wspieramy i pomagamy – mówił w listopadzie 2019 roku prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Organizacji tegorocznego wydarzenia podjęła się Szkoła Podstawowa nr 11, a szefem Sztabu WOŚP jest dyrektor placówki Bogusław Milusz.

Przygotowania do wielkiego finału rozpoczęły się tuż po zakończeniu poprzedniego. Tradycją są loterie, na które mieszkańcy przekazują fanty – SP 11 przyjmowała je już od początku grudnia.

Wielkie granie w Elblągu

W niedzielę na Starym Mieście nie zabraknie koncertów i występów scenicznych, tradycyjnie rozbłyśnie też „światełko do nieba”.  Jak zapewniają Organizatorzy światełko do nieba będzie w tym roku niespodzianką dla mieszkańców. Nie chcą zdradzić czy będą to tradycyjne fajerwerki, których podczas tegorocznego oficjalnego sylwestra miejskiego nie było.

WOŚP można też wspierać nie wychodząc z domu – służy temu eSkarbonka

Brama Targowa otwarta na WOŚP. Pojedzie też tramwaj

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej otwiera punkt widokowy na Bramie Targowej. W godzinach od 12:00 do 19:00 będzie możliwość podziwiania miasta z góry i wysłuchania ciekawostek o Elblągu.

Podczas tegorocznego finału w trasę ruszy również specjalny orkiestrowy tramwaj. Rozkład jazdy znaleźć można TUTAJ

Zmagania na Modrzewinie

Podobnie jak w poprzednich latach podczas Finału na Modrzewinie odbędą się wyjątkowe zawody, których organizatorami są Stowarzyszenie Liga Obrony Kraju Koło „Łaziki” w Sierpinie oraz członkowie team-u Elbląskie Mistrzostwa 12H.

Podczas wydarzenia kierowcy będą zmagać się w dwóch klasach: „LIGHT” o charakterze przygody (auta fabryczne, auta terenowe) oraz „OFF-ROAD” o charakterze przeprawy (auta zmodyfikowane). Start zaplanowano na godzinę 10:00.

Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzenia:

08.00 – 09.00 Zapisy

09.00 – 10.00 Odprawa

10.00 – Start

14.30 – Zdawanie Kart

15.30 – Podsumowanie

15.45 – Przedstawienie wyników

W ramach wydarzenia poza zmaganiami kierowców przygotowane będą m.in.: pokaz zachowania się kierowcy w sytuacji wypadku na drodze, stanowisko do doskonalenia umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej osoby dorosłej na manekinie Ambu, strzelnica do strzelania z replik ASG wraz pokazem wyposażenia oraz gorący posiłek i napoje dla uczestników.

Po zakończeniu zmagań odbędzie się Aukcja przedmiotów przekazanych przez Sponsorów.

Print Friendly, PDF & Email