Niedziela z książką: Czy żołnierze przyszłości będą niewidomi? Poznajcie Jesse – niewidomą superbohaterkę

Niedziela z książką: Czy żołnierze przyszłości będą niewidomi? Poznajcie Jesse – niewidomą superbohaterkę

Jesse to główna bohaterka powieści „Syndrom Riddocha” autorstwa niepełnosprawnej pisarki Sylwii Błach wydanej nakładem wydawnictwa Dom Horroru. Sylwia Błach to 26–letnia autorka, która od dziecka porusza się na wózku z powodu rdzeniowego zaniku mięśni

Lubicie „Resident Evil“? Podobało Wam się „World War Z“? Kochacie klimaty w stylu„Więźnia Labiryntu“ i „Niezgodnej“? To książka dla Was. Po trzeciej wojnie światowej nic nie jest takie, jak było. Modyfikacje genetyczne są na porządku dziennym. Technologia zastępuje człowieka. Tylko jedno nigdy się nie zmieni: żądza władzy absolutnej. Główna bohaterka w wyniku nieudanego eksperymentu zaszczepienia supermocy, została oślepiona. Od tej pory zmaga się z niepełnosprawnością – nie widzi nic poza ruchem. Nie przeszkadza to jej w byciu przywódcą tajnej jednostki Czyścicieli. Gdy zostaje wysłana na z pozoru błahą misję, odkrywa, że to na jej barkach spoczywają losy świata… Jak sobie z tym poradzi, gdy będąc w obcym mieście, problemem staje się nawet orientacja w terenie? Czy w świecie przyszłości naszpikowanym technologią niepełnosprawność nadal jest słabością?

Temat książki „Syndrom Riddocha” to świetna okazja do rozmowy o ludzkich słabościach, ale przede wszystkim o sile i odwadze. To także okazja by zastanowić się nad tym jak rozwój technologii wpłynie na życie osób z niepełnosprawnością. Czy maszyny zastąpią asystentów, a niepełnosprawność stanie się normalnością? To także okazja by porozmawiać o tym, że ograniczenia są w głowie – zarówno bohaterka książki, jak i autorka, pokonują własne słabości, by prowadzić satysfakcjonujące życie.

Fot. na zdjęciu autorka książki

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17671