Niedziela z książką: „Asperger – życie w dwóch światach”

Niedziela z książką: „Asperger – życie w dwóch światach”

Jak wygląda życie z zespołem Aspergera? Czy osoba z tą diagnozą może zbudować trwałą relację? Gdzie można szukać pomocy? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w książce „Zespół Aspergera – życie  w dwóch światach” autorstwa Christine Preißmann, lekarza medycyny ogólnej i psychoterapeutki, u której w wieku 27 lat zdiagnozowano zespół Aspergera.

– Poprzez tę książkę pragnę się przyczynić do lepszego zrozumienia i większej akceptacji po obu stronach – autystycznej i nieautystycznej. Książka powinna pomóc osobom z zespołem Aspergera w szukaniu własnych rozwiązań dręczących nas problemów. Z kolei członkom rodzin, przyjaciołom i pomocnikom może uzmysłowić, z jakimi problemami się borykamy i jak mogą nam pomagać – wyjaśnia Christine Preißmann.

Na książkę składają się historie dorosłych osób z zespołem Aspergera, opatrzone specjalnym komentarzem autorki. Na 256 stronach znajdziemy opowieści dotyczące trudności, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Bohaterowie książki dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z nauką, pracą, związkami, zdrowiem czy seksualnością.

– W nowej książce Christine Preißmann nie ma teorii. Jest za to prawdziwe życie i są codzienne zmagania dorosłych osób z zespołem Aspergera. To właśnie one dzielą się swoimi przeżyciami, czasem bardzo trudnymi i zawsze bardzo osobistymi – zaznacza Joanna Grochowska z Fundacji Synapsis i przekonuje, że choć książkę można „połknąć” na raz, to warto do niej wracać.

Christine Preißmann jest też autorką publikacji „Zespół Aspergera z perspektywy pacjenta i terapeuty” oraz „Zespół Aspergera. Jak z nim żyć. Jak pomagać. Jak prowadzić terapię”. Książki ukazały się nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.

Fot. materiały prasowe

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17789