Niebieskie wsparcie

Niebieskie wsparcie

Czasem, by poczuć się lepiej, wystarczy zwierzyć się komuś, podzielić się doświadczeniami, poznać inny punkt widzenia. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym oferuje taką możliwość rodzicom nastolatków z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym od 1991 roku pomaga osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich bliskim. Do szerokiej oferty wsparcia, obejmującej m.in. poradnictwo, szkolenia oraz diagnostykę i konsultacje, dołączyła grupa wsparcia dla rodziców.

– W bezpiecznej atmosferze, kameralnej grupie, przy asyście psychologa, możecie posłuchać lub opowiedzieć o wszystkim, co dla was ważne, a także przekonać się, że są ludzie, którzy borykają się z podobnymi problemami związanymi z wychowywaniem dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwoju – zachęcają pracownicy Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym.

W grupie wsparcia dla rodziców nastolatków z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są jeszcze wolne miejsca. Spotkania mają odbywać się od listopada co drugi wtorek w godzinach 17:00–19:00 w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku, ul. Mierosławskiego 9A.

Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy mogą dokonać zgłoszenia drogą telefoniczną (pod numerem 721 593 298 lub 509 789 057) albo mailową (anna.m.maniewska@gmail.com lub emrichert@gmail.com).

Oprac. Red.
Źródło: SPOA (FB)
Fot. pixabay.com