Nie żyje dr Geoff Smedley

Nie żyje dr Geoff Smedley
Fot. su-ds.org

W czwartek (26 marca) po walce z koronawirusem zmarł prezes SU-DS – dr Geoff Smedley. Był bardzo zaangażowany w działalność na rzecz sportu osób z niepełnosprawnościami.

– Geoff był zaangażowany w pierwsze wydarzenia dla sportowców z zespołem Downa i SU-DS [Sports Union for athletes with Down Syndrome – red.] od samego początku, od 2002 r. do ostatniego wydarzenia w Portugalii w grudniu 2019 r., a także do przygotowań do Igrzysk 2020 – napisano na oficjalnej stronie organizacji.

Geoff Smedley był założycielem Sports Union for athletes with Down Syndrome. Organizacja ta obecnie zrzesza 1200 sportowców z zespołem Downa z 57 krajów świata. Smedley nazywany był ojcem chrzestnym sportu wyczynowego osób z zespołem Downa.

– Poświęcał się pracy, naszym cenionym sportowcom i poprawie sportu osób niepełnosprawnych na całym świecie. Etyka pracy, energia, zaangażowanie i uczciwość Geoffa przejawiały się we wszystkim, co robił – napisał na stronie SU-DS Marco Borzacchini, wiceprzewodniczący SU-DS. – Był troskliwym i ukochanym człowiekiem, rodzinnym, cenionym kolegą, uczonym, mentorem i przyjacielem. Geoff, będziemy tęsknić – dodał.

I jak zaznaczył, Geoff nigdy nie zostanie zapomniany przez tych, którzy mieli tyle szczęścia, że ​​go znali.

– Miałem zaszczyt nazywać cię przyjacielem. Pozdrawiamy Cię Geoff – obyś spoczywał w pokoju – zakończył swój wpis Marco Borzacchini.

Źródło: su-ds.org
Fot. su-ds.org
Print Friendly, PDF & Email