Nie są anonimowi - jeżdżą, uczą się i zwiedzają

Nie są anonimowi - jeżdżą, uczą się i zwiedzają
Fot. Adminstrator

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Browinie w ramach projektu „Nie jesteśmy anonimowi – żyjemy wśród was” biorą udział w wielu ciekawych zajęciach i wyjazdach.

Wśród nich były warsztatowe zajęcia plastyczne pod hasłem „Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga – czyli gmina na mapie”. Uczestnicy pod opieką terapeutów na dużym arkuszu zamocowanym na blejtramie malowali farbami barwną mapę gminy Chełmża, uwzględniając jej ukształtowanie terenu oraz charakterystyczne punkty.

Mieszkańcy nie opuścili także okazji, by pojechać do Osieka nad Festiwal Wisły. Podczas imprezy mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia i zakupienia rękodzieł oraz skosztowania regionalnych potraw. Z tarasu widokowego z zaciekawieniem podziwiali panoramę Wisły oraz pływające po niej tratwy i łodzie flisackie.

Kolejną sierpniową atrakcją projektu była wycieczka do Konkatedry Świętej Trójcy w Chełmży. Uczestnicy pod przewodnictwem pana Piotra Bireckiego zwiedzili zabytek i poznali jego burzliwą historię. Dopełnieniem wszystkiego był spacer nad Jezioro Chełmżyńskie oraz piękna pogoda.

Źródło: Powiat Toruński
Print Friendly, PDF & Email