Nauka tańca irlandzkiego w „Promyku”

Już 19 lutego młodzież i osoby dorosłe będą miały okazję spróbowania swoich sił w tańcu irlandzkim, którego naukę poprowadzi Anna Tillak- tancerka znana z gdańskiej grupy Elphin.

Pierwsze spotkanie odbędzie się bezpłatnie w poniedziałek, 19 lutego o godz. 19.00. Zajęcia planowane są raz w tygodniu, ale w zależności od stopnia zainteresowania mogą być organizowane z inną częstotliwością.

Autorka i instruktorka
Tancerka  grupy Elphin – Anna Tillak jest autorką wielu choreografii zespołu. Ponadto jest wykwalifikowanym pedagogiem – w 2004 r. zdała egzamin i otrzymała uprawnienia nauczycielskie największej światowej organizacji skupiającej nauczycieli tańca irlandzkiego. Jest też instruktorką nowoczesnego stylu tańca rodem z Irlandii łączącego tradycję ze współczesną aranżacją i innymi rodzajami tańca.

Poczujesz się jak w Irlandii
-Taniec irlandzki jest bardzo energiczny i mam nadzieję, że polubią go także elblążanie – mówi instruktorka. – Tu pracują przede wszystkim nogi, można go tańczyć solo lub w grupach. Bardzo dobrze oddaje ducha Irlandczyków, którzy tańczą go w pubach, a podstaw uczą się już czterolatki.
W Elblągu prowadzona będzie nauka zarówno tańca twardego, w butach do stepu, jak i miękkiego.
Zaproszenie instruktorki tańca irlandzkiego to pomysł Marka Kucharczyka, instruktora salsy Centrum Tańca „Promyk”.

A może balet?
W Elblągu tańce żywiołowe i  dynamiczne są bardzo lubiane. Lekcje salsy wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem, stąd  nowa propozycja. „Promyk” ma pomysł na kolejne zajęcia taneczne – niebawem zapraszać będzie młodsze dzieci na pierwsze w Elblągu zajęcia z baletu .

  AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1442

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.