Nauka języka migowego bez wychodzenia z domu

Nauka języka migowego bez wychodzenia z domu
Fot. Adminstrator

Do nowoczesnych technologii w uczeniu języków komunikacji zaliczamy coraz bardziej popularny e-learning. Pozwala on na samodzielną naukę w dowolnym czasie i jest on w dużym stopniu uzupełnieniem, a nawet alternatywą tradycyjnej formy szkoleń z lektorem. Taką formę kształcenia prezentuje na przykład portal www e-migowy.pl, gdzie dostępne są kursy umożliwiające zdobycie umiejętności komunikowania się za pomocą języka migowego. Portal ten jest również częścią serwisu społecznościowego.

Zalety takiego sposobu nauki i korzyści to przede wszystkim: nauka we własnym tempie, o dogodnej dla ucznia porze (oszczędność czasu), w dowolnym miejscu (uczeń nie musisz dojeżdżać i wydawać na ten cel znacznych środków pieniężnych), w porównaniu do tradycyjnych szkoleń zaletą nowej technologii jest także atrakcyjna, niska cena kursu.

Kursy jakie znaleźć można na tym portalu przeznaczone są dla:

– członków rodzin osób głuchych, słabosłyszących, ich opiekunów oraz osób z nimi zamieszkujących,

– nauczycieli i wychowawców osób niesłyszących bądź słabosłyszących, studentów, pracowników szeroko rozumianych służb społecznych,

– osób niesłyszących i słabo słyszących,

– oraz wszystkich osób zainteresowanych.

– Od urodzenia jestem osobą Głuchą, ale "pełnosprawną" – mówi autor projektu Artur Moskalik – Ze względu na moją głuchotę znam bardzo dobrze problemy osób głuchych bądź niedosłyszących. Nie obce mi są też problemy ich bliskich, którzy słyszą, ale mają problem z porozumiewaniem się z osobami, które mają inne preferencje komunikacyjne z uwagi na przewagę modalności wzrokowej. Podjąłem więc wyzwanie jakim jest przygotowanie strony internetowej www.e-migowy.pl, która łączy funkcje platformy e-learningowej (z kursami języka migowego) i serwisu społecznościowego. – dodaje autor.

Portal www e-migowy.pl realizowany jest w ramach projekt “Stworzenie i uruchomienie internetowej platformy szkoleniowej do nauki języka migowego”, który został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013. Dokładniej działanie 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej".

 

  Informacja nadesłana Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 9157

Print Friendly, PDF & Email