Nastrojowo, klimatycznie, z klasą w Galerii Nobilis

Nastrojowo, klimatycznie, z klasą w Galerii Nobilis
Fot. Adminstrator

Już w piątek, 9 października, o godz. 18.00 w Galerii Nobilis, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zagra Nina Kuźma – Sapiejewska – wybitna polska pianistka od lat mieszkająca w Nowym Jorku. Wejściówki na koncert są do odebrania w kasie Centrum „Światowid”.

O Ninie Kuźmie-Sapiejewskiej gazety na całym świecie pisały: „absolutnie pierwsza klasa”, „pianistka na światowym poziomie, nie tylko wyróżnia się tym, że dźwięk jej przypomina medytacyjny ton Rubinsteina, ale również gra z ognistym temperamentem i wirtuozerią”.

Urodzona w Warszawie, ukończyła Liceum Muzyczne w Bydgoszczy oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku. Dalsze studia kontynuowała jako stypendystka Juilliard School of Music w Nowym Jorku oraz na kursach mistrzowskich w Londynie, Baltimore, Nowym Jorku, podczas Aspen Music Festival w Colorado, w Berkshire Music Center w Tanglewood, Massachussets oraz podczas Temple University Music Festival w Ambler, Pennsilvania.

Nina Kuźma – Sapiejewska koncertowała dotąd w 19 krajach: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Republice Czeskiej, Bułgarii, Rumunii, Grecji, Turcji, Egipcie, na Węgrzech, Cyprze i w Polsce. Kariera artystyczna pianistki koncentrowała się wokół występów ze znanymi orkiestrami, recitali i koncertów kameralnych.

W słynnej Weill Recital Hall w Carnegie Hall w Nowym Jorku zaprezentowała 16 recitali chopinowskich. Brała udział w prestiżowych festiwalach, dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Nagrała płyty z muzyką Chopina i Schumanna. W 1993 r. została uhonorowana nagrodą Prezydenta Rady Miejskiej Nowego Jorku za działalność artystyczną.
W trakcie Koncertu Romantycznego, który zagra w Elblągu Nina Kuźma – Sapiejewska, będzie można usłyszeć utwory Fryderyka Chopina, Franza Schuberta – Ferenca Liszta, Roberta Schumanna – Ferenca Liszta, Marii Teresy Carreno Garcia de Sena, Louisa Moreau Gottschalka i wiele innych.

  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4299

Print Friendly, PDF & Email